Ny importøraftale med maskinproducenten VF Venieri

Det er med glæde, at vi kan fortælle, at vi har indgået ny importaftale med de italiensk producerede hjullæssere fra Venieri.

Venieri er en familiedrevet virksomhed, hvor der ikke er langt fra tanke til handling. Det passer rigtigt godt til os, da vi gerne vil fortsætte med at tilbyde specialløsninger og -opbygninger til vores kunder – og den tilgang er de helt med på i Italien.

Venieri har en bredt maskinprogram fra 3 til 15 tons, og vi har udset os nogle størrelser, der egner sig særlig godt til det danske marked.

Der er handlet mange hjullæssere her i butikken gennem årene – og vi glæder os til at arbejde mere med den produktgruppe igen.

Både til entreprenører og landbruget

Hjullæsserne fra 3-15 tons egner sig både til entreprenører og landbruget.

Alle modeller er med high speed – dvs. de kører 40 km/t.

Dertil kommer de med forskellige typer af læssebomme, Z-link, parallel eller teleskop, der hver har sine fordele til specifikke opgaver.

Oplev Venieri på Have og Landskab

HL25, som er Skandinaviens største fagmesse for have-, park og landskab vil vi være at finde på stand B37. HL25 er fra den 3. til 5. september 2025.

Her står vi klar til en snak om det nye spændende produktprogram fra Venieri.

Kontakt Peter på 40420388

Kontakt Emil på 40260388